X
تبلیغات
زولا
 
داوری فوتبال
نوشته شده توسط رضا عبدوس داور ملی فوتبال از سمنان
شنبه 1 مرداد‌ماه سال 1390 :: 07:47 ب.ظ ::  نویسنده : رضا

تست آمادگی جسمانی داوران استان سمنان در حالی روز جمعه سی و یکم تیرماه ۱۳۹۰ در ورزشگاه تختی برگزار گردید که همچون گذشته نه از رئیس هیئت خبری بود و نه از دبیر و نه از دیگر آقایان  . 

تنها حضور پر رنگ ابوالفضل اخلاقی همچون گذشته که تنها تکیه گاه داوران استان است باعث دلگرمی این قشر زحمتکش گردیده است . همچنین آقای زرگر ، محمد علی ترحمی و مرتضی جانبکلو نیز همکاری لازم را با آقای اخلاقی جهت برگزاری تست انجام دادند . آیا به راستی روند رو به رشد داوری در استان   که مرهون زحمات این مرد عزیز  و داوران است  شایسته توجه و تامل در عملکرد گذشته هیئت نیست ؟  . شاید داوران اصلا برایشان اهمیتی ندارند . برای همین است  که حتی یک کلاس توجیهی و آموزشی برای داوران خود تدارک نمی بینند . و در روز داور حتی تشکر خشک و خالی هم از کمیته داوران و داوران خود نمی کنند .درزمانی که فوتبال استان از نبود تیم در لیگ های کشور رنج می برد  فوتبال سمنان با نام داوران در کشور نمود پیدا کرده است . و امروز با حضور تیم استیل آذین .....

امروزه ارتقاء سطح علمی و دانش داوری ، برنامه ریزی جامع و کامل ، ایجاد پشتوانه داوری ، بررسی نوع قضاوت داوران ، ایجاد محیطی سالم جهت رقابت ، توجه به نیاز داوران ، تلاش در برگزاری کلاسهای توجیهی و آموزشی ، درخواست میزبانی کلاس های داوری  جزء کارهای اصلی دیگر استانها گردیده است . دیگر استانها از تمام توان انسانی و مادی  برای حمایت از داوران خود بهره می گیرند . بستر های لازم را برای کمیته داوران خود فراهم می کنند . و کمبود منابع  مالی را بهانه ای برای عدم توجه خود به کمیته داوران و داوری نمی دانند .

خواست من داور و سایر دوستان از هیئت فوتبال خواسته زیادی نیست . توجه به داورانی که در آینده حرف های بسیاری برای گفتن دارند و برنامه ریزی مناسب می تواند نام داوری استان را بیشتر از گذشته پر آوازه نماید .

همچنین جا دارد از زحمات آقای اخلاقی که تمامی داوران بدون شک مدیون زحمات این بزرگوار هستند تشکر نموده و از هیئت فوتبال استان انتظار میرود که نیازهای کمیته داوران را در اولویت برنامه های خود قرار دهند.

نویسندگان

رضا (719)
آمار وبلاگ

تعداد بازدیدکنندگان: 109181